V úterý 26.9. naše provozovna pro výdej zboží otevřena od 15:00 do 19:00 h. Dopoledne zavřeno.
Děkujeme vám za pochopení

Blog
Proč si pořídit protiroztočové lůžkoviny?
30.07.2022 Články, rady
Proč si pořídit protiroztočové lůžkoviny?
Protože použitý materiál lůžkovin nanoSPACE je nejen prodyšný, příjemný na dotek a měkoučký, ale především obsahuje Nanotkaninu, která zabraňuje shrom... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. ČLÁNKY, VÝROBCI
  3. Články, rady
  4. Proč si pořídit protiroztočové lůžkoviny?
30.07.2022
Články, rady

Proč si pořídit protiroztočové lůžkoviny?

Použitý materiál lůžkovin nanoSPACE je nejen prodyšný, příjemný na dotek a měkoučký, ale především obsahuje Nanotkaninu, která zabraňuje shromažďování prachových roztočů, jejich alergenů, virů a bakterií. Lůžkoviny jsou tak ideální kombinací komfortu a 100% ochrany před roztoči.

Lůžkoviny s nanomembránou pro alergiky

Jak nanotkanina zabraňuje proniknutí roztočů?

Nanotkaninu si lze představit jako pavučinu, jejíž otvory jsou velké pouhých 80nm. Díky těmto rozměrům nemají roztoči, bakterie a viry šanci skrz tkaninu projít, jelikož jejich rozměry jsou mnohem větší. Rozměry prachového roztoče se pohybují kolem 420 000 nm, alergen roztoče je veliký 1 000 nm, rozměry bakterie jsou mezi 100 až 10 000 nm, viru okolo 100 nm a rozměry svrabu jsou 300 000 nm.

Je materiál s nanotkaninou prodyšný?

Ano, materiál je příjemně prodyšný. Přestože póry nanotkaniny jsou velké pouhých 80nm, tak snadno propustí molekulu kyslíku, jejíž velikost je pouze 0,3 nm.

Je materiál protiroztočových lůžkovin příjemný?

Je velmi důležité, aby polštář a přikrývka byly příjemné pro plnohodnotný spánek.

Materiál byl českými experty na nanovlákna vyvíjen několik let. Výsledkem je prodyšný, příjemný na dotek a měkoučký materiál, z kterého jsou lůžkoviny ušity. Měkkost a jemnost materiálu zaručuje mikrovlákno lícní strany a pletenina na rubu.

Materiál je ve skutečnosti třívrstvý. Lícní strana  je z polyesterového  mikrovlákna, uprostřed se nachází nanovlákenné membrány, které plní funkci barierové textilie a rubová strana je z pleteniny 100% polyesteru.

Jako výplňový materiál polštáře a přikrývky je použito kuličkové duté vlákno.

Tkanina s nanovlákenou membránou

Je účinnost a bezpečnost materiálu prokázána?

Výrobce garantuje 100% účinnost a bezpečnost materiálu.

Účinnost nanovlákené membrány byla testována Textilním zkušebním ústavem v Brně na průnik mikroorganismů s výsledkem, že byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %.

Technická univerzita v Liberci testovala průnik prachových částic o velikosti 1µm s výsledkem, že  byl prokázán účinný záchyt prachových částic ≥ 99,9 %. Výsledky srovnávacích testů s jinými antialergickými výrobky jasně poukazují na fakt, že nanovlákenný materiál převyšuje ostatní dostupné tkané i netkané bariérové textilie v účinnosti, v prodyšnosti a propustnosti vodních par a je vyhodnocen jako nejefektivnější.

Test kožní snášenlivost a případné alergické reakce provedl Státní zdravotní ústav Praha s výsledkem, že nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou.

Nanotkanina

Pro koho jsou lůžkoviny nanoSpace určeny?

Lůžkoviny s nanotextilií jsou vhodné pro všechny osoby všech věkových kategorií, kterým záleží na pohodlí a kvalitním odpočinku. Zvláště prospěšné jsou pro alergiky a astmatiky.  

Domácí roztoči žijí a množí se v lůžkovinách, povlečení a matracích a vyskytují se v každé domácnosti. Pokud se přemnoží a vytvoří kolonie, které produkují velké množství alergenního trusu, začnou být nebezpečím pro zdraví, kdy mohou začít způsobovat nepříjemné alergické reakce.Těmi může být například ucpaný nos, chronická rýma, kašel, zvýšená ranní únava a oteklý obličej, záněty dutin a nosohltanu, nebo atopický ekzém.

Podezření na alergické onemocnění je třeba nechat vyšetřit lékařem alergologem, který pouze jako jediný může určit, zda a jakou alergií trpíte a zhodnotit jaká opatření jsou právě pro vás vhodná.

Alergie

Které z lůžkovin zajistí ochranu před roztoči?

Zásadní ochranou před roztoči je ochrana matrace, která sama o sobě není pratelná, a proto se zde ukrývá největší množství roztočů. Toto lze zajistit  pořízením povlaku na matraci v provedení se zapínáním na zip, nebo v provedení povlaku plachta s nanotkaninou.

Několik milionů roztočů a ještě mnohem více jejich alergenů se ukrývá také v polštáři, kdy během spánku dochází ke vdechování těchto alergenů. Ochranu proti tomu lze zajistit protiroztočovým polštářem nanoSpace. Pokud však nechcete investovat do nového polštáře, lze zakoupit povlak na polštář, který plní stejnou funkci jako povlak na matraci.

Také v přikrývce si libují roztoči. Je možné zakoupit přikrývku nanoSpace s nanotkaninou, která je vyráběna v provedení letní, zimní nebo s ideální toušťkou pro celoroční použití. V prodeji je také Duo přikrývka, která je kombinací letní a celoroční přikrývky spojené zipem. Stejně, jako v případě polštáře, i na přikrývku lze zakoupit pouze antiroztočový povlak.

Kompletní ochrana je zajištěna při použití všech součástí lůžkovin.

Kompletní sada protiroztočových lůžkovin

Je třeba používat speciální povlečení?

Ne. Na polštář a přikrývku je možné použít jakékoliv povlečení, které běžně používáte. Stejně tak jakékoliv prostěradlo, na které jste zvyklí, je třeba natáhnout na antiroztočový povlak na matraci.

Jak náročná je údržba protiroztočových lůžkovin?

Lůžkoviny s nanotkaninou mají jednoduchou údržbu. Roztoči se v nanotkanině neshromažďují, stačí proto lůžkoviny prát na nižší stupně, které jsou ekologičtější.

Protiroztočové přikrývky, polštáře a povlaky na matraci je doporučeno prát 1x ročně v pračce na šetrný program při teplotě 40°C v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu a bez aviváže pro delší životnost. V nutných případech, například při velkém znečištění, je možné lůžkoviny výjimečně vyprat i při teplotě  60°C.

Při převlékání lůžkovin je také možné protiroztočový povlak na matraci ošetřit setřením vlhkým hadříkem nebo vysátím.

Lůžkoviny se nesmí žehlit a nedoporučuje se je sušit v sušičce, a to ani na nízkou teplotu.

100% účinnost při záchytu alergenů produkovaných prachovými roztoči je garantována pro deset pracích cyklů.

Lůžkoviny s nanovlákenou membránou pro alergiky

 

Lůžkoviny s nanovlákenou membránou vám přinesou úlevu od alergických reakcí

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli