V úterý 26.9. naše provozovna pro výdej zboží otevřena od 15:00 do 19:00 h. Dopoledne zavřeno.
Děkujeme vám za pochopení

Blog
Proč si pořídit protiroztočové lůžkoviny?
30.07.2022 Články, rady
Proč si pořídit protiroztočové lůžkoviny?
Protože použitý materiál lůžkovin nanoSPACE je nejen prodyšný, příjemný na dotek a měkoučký, ale především obsahuje Nanotkaninu, která zabraňuje shrom... číst celé
Zobrazit všechny články
 1. Úvod
 2. INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKY
 3. Jak odstoupit od kupní smlouvy
Odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu

 

Spotřebitel, který provede objednávku pomocí internetu, má právo na odstoupení od kupní smlouvy a na vrácení zboží bez udání důvodu, a to ve lhůtě do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží (§ 1829 odst. 1, zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník). 

 • Poznámka: Toto neplatí pro přímý nákup uskutečněný v prodejně bez předchozí objednávky vytvořené pomocí internetu.

V případě odstoupení od smlouvy se kupní smlouva od počátku ruší.

Kdo je spotřebitel:

Spotřebitelem je každý člověk, která mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo mimo rámec samostatného výkonu svého povolání uzavírá smlouvu s podnikatelem nebo s ním jinak jedná (§ 419 zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník).

Po převzetí zboží:

 • Lhůta 14 dní slouží pro nezbytné obeznámení se s povahou, vlastnostmi a funkčností zboží., a to stejným způsobem, jako se s nim obeznamujete při koupi v kamenné prodejně.
 • Pokud dojde ke snížení hodnoty zboží z důvodu používání zboží, tedy nakládání s ním jinak než je nutné k seznámení se s povahou, vlastnostmi a funkčností zboží, vzniká nám nárok na úhradu škody za snížení hodnoty zboží.


1 KROK - Oznámení odstoupení od smlouvy

 • Je třeba nám oznámit vaše odstoupení od od kupní smlouvy.

 • Lhůta pro odstoupení od smlouvy končí uplynutím 14 dnů ode dne následujícího po dni, kdy vy nebo vámi určená třetí osoba (jiná než dopravce) převezmete zboží. Aby byla dodržena lhůta pro odstoupení od smlouvy, postačuje odeslat odstoupení od smlouvy před uplynutím příslušné lhůty.

 • Oznámení můžete učinit jakýmkoli jednoznačným prohlášením, můžete také využít formulář, ktrerý jste obdrželi v zaslaných obchodních podmínkách, nebo můžete dole na této stránce vyplnit a odeslat online formulář, nebo si můžete  formulář stáhnout a po jeho vyplnění odeslat e-mailem na info@promedijek.cz, nebo zaslat v papírové podobě na naši korespondenční adresu PROMEDIJEK s.r.o, Hněvkovského 1377/4, Praha 4, Chodov, PSČ 149 00.

 • Pokud si přejete vrátit peníze na váš bankovní účet, zadejte do formuláře také číslo vašeho bankovního účtu.

 • Pokud jste zboží uhradili online pomocí platební brány Comgate, číslo bankovního účtu neuvádějte, platbu zpět k vám je nutné provést stejným způsobem přes tuto platební instituci.


2 KROK - Odeslání zboží

 • Po provedeném oznámení o odstoupení od smlouvy nám zboží bez prodlení, a v každém případě ne později než 14 dnů ode dne oznámení o odstoupení od smlouvy, zašlete či předejte.

 • Pro zaslání zboží zajistěte vhodný obal, který zabrání poškození během dopravy.

 • Vrácené zboží nám zašlete na naši korespondenční adresu PROMEDIJEK s.r.o, Hněvkovského 1377/4, Praha 4, Chodov, PSČ 149 00. Napište na balíček také naše tel. číslo 734 728 114, aby nás dopravce mohl včas kontaktovat.

 • Zboží nám také můžete po oznámení o odstoupení od smlouvy předat osobně v naší provozovně v otevírací době. Adresu a otevírací dobu najdete zde: Naše provozovna

 • Pokud vám byl společně se zbožím poskytnut dárek, byla darovací smlouva uzavřena s rozvazovací podmínkou, že dojde-li k odstoupení od kupní smlouvy spotřebitelem, pozbývá darovací smlouva ohledně takového dárku účinnosti a jste povinni spolu se zbožím vrátit i poskytnutý dárek.

Vrácení finančních prostředků:

 • Přímé náklady spojené s vrácením a zasláním zboží na naši adresu nesete vy.

 • Všechny peněžní prostředky, které jsme od vás na základě smlouvy přijali, včetně nákladů na dodání (kromě dodatečných nákladů vzniklých v důsledku vámi zvoleného způsobu dodání, který je jiný než námi nabízený nejlevnější způsob dodání) vám vrátíme bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy nám došlo vaše odstoupení od smlouvy, a to stejným platebním prostředkem, který jste použili pro provedení počáteční transakce, pokud výslovně neurčíte jinak (např. zasláním na bankovní účet, pokud jste zboží obdrželi na dobírku). V žádném případě Vám tím nevzniknou další náklady.

 • Přijaté peněžní prostředky můžeme vrátit až po obdržení vráceného zboží nebo až prokážete, že jste zboží odeslali zpět, podle toho, co nastane dříve.

 • Pokud jste zboží uhradili online pomocí platební brány Comgate, bude vám kupní cena vrácena stejným způsobem, tedy refundací přes platení bránu ComGate.

 • Pokud byla pro provedení platby za zboží vámi zvolena dobírková služba, pozbýváte u ní nárok na odstoupení od smlouvy, jelikož byla v plném rozsahu poskytnuta.
 • Pokud dojde k používaní zboží, tzv. nakládání s ním jinak než je nutné k seznámení se s povahou, vlastnostmi a funkčností zboží, bude úhrada vzniklé škody na zboží jednostranně započtena proti nároku na vrácení kupní ceny.


Od kupní smlouvy nelze odstoupit (mimo jiné) v těchto případech:

 • o poskytování služeb, jestliže byly v plném rozsahu poskytnuty
 • u zboží v zapečetěném obalu, který spotřebitel porušil a z důvodu ochrany zdraví nebo z hygienických důvodů není zboží vhodné vrátit,

 • u zboží vyrobeného podle požadavků spotřebitele nebo přizpůsobeného jeho osobním potřebám,

 • u zboží, které podléhá rychlé zkáze, nebo zboží s krátkou dobou spotřeby,

 • u zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím,

 • u zvukové nebo obrazové nahrávky nebo počítačového programu v zapečetěném obalu, pokud jej spotřebitel porušil,

 • u dodávky novin, periodik a časopisů,

 • u zboží nebo služby, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli podnikatele a k němuž může dojít během lhůty pro odstoupení od smlouvy

 

Informace o odstoupení od kupní smlouvy naleznete v obchodních podmínkách.

 

K odstoupení od kupní smlouvy můžete využít formulář ke stažení, nebo přímo odeslat on-line formulář, není to však vaší povinností.

Formulář ke stažení: Formulář pro odstoupení od kupní smlouvy v zákonné lhůtě

On-line formulář pro odstoupení od kupní smlouvy v zákonné lhůtě

Datum převzetí zboží *
Jméno a příjmení *
Adresa *
č. objednávky (=variabilní symbol) nebo č. faktury
Vaše emailová adresa pro odpověď *
Zboží, kterého se smlouva týká *
Váš bank. účet pro vrácení peněz

PROMEDIJEK.cz na Firmy.cz

 

Možnost zaplatit online

 

Objednané zboží si můžete vyzvednout osobně v naší provozovně

Markušova 1634/6
149 00, Praha 11

Provozovna PROMEDIJEK s.r.o.

Kontakt
Logo
ZDRAVOTNICKÉ POTŘEBY
© 2023 PROMEDIJEK s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz