V úterý 26.9. naše provozovna pro výdej zboží otevřena od 15:00 do 19:00 h. Dopoledne zavřeno.
Děkujeme vám za pochopení

Blog
Proč si pořídit protiroztočové lůžkoviny?
30.07.2022 Články, rady
Proč si pořídit protiroztočové lůžkoviny?
Protože použitý materiál lůžkovin nanoSPACE je nejen prodyšný, příjemný na dotek a měkoučký, ale především obsahuje Nanotkaninu, která zabraňuje shrom... číst celé
Zobrazit všechny články
 1. Úvod
 2. INFORMACE PRO ZÁKAZNÍKY
 3. Zpětný odběr elektrozařízení
ZPĚTNÝ ODBĚR ELEKTROZAŘÍZENÍ Z DOMÁCNOSTÍ

 

Dle zákona č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou životností, nesmí v žádném případě použitý a nefunkční elektrozařízení skončit v komunálním odpadu nebo jinde, než na místě k tomu určenému.

Označení symbolem přeškrtnuté popelnice na výrobku, na jeho obalu, v záručním listu či v návodu na použití znamená, že se jedná o elektronický výrobek a nesmí být po ukončení jeho životnosti vyhozen do popelnice se směsným domovním odpadem, ale musí být odevzdán na místa ke zpětnému odběru.

Vysloužilá elektrozařízení často obsahují cenné suroviny, které lze opětovně použít, a tím chránit surovinové zdroje a životní prostředí a v některých případech dokonce i nebezpečné látky (např. Hg, Cd a Pb), a proto je potřeba takové elektrozařízení sbírat a ekologicky recyklovat.

Zodpovědným přístupem a odevzdáváním použitého elektrozařízení na místech k tomu určených se významně přispívá k ochraně životního prostředí a lidského zdraví.

 

KDE PO UKONČENÍ ŽIVOTNOSTI ELEKTROZAŘÍZENÍ ODEVZDAT

 • Elektrozařízení lze odevzdat na místo zpětného odběru v rámci sběrného dvora ve vaší obci.
 • Použité elektrozařízení je možné spotřebitelem také odevzdat ke zpětnému odběru u prodejce elektrozařízení, určených k použití v domácnostech s plochou větší než 400m2, což není podmíněno novým nákupem.
 • Při nákupu nového elektrozařízení máte jako spotřebitel možnost bezplatně odevzdat odpadní elektrozařízení ke zpětnému odběru v naší provozovně v otevírací době, a to ve stejném počtu kusů prodávaného elektrozařízení podobného typu a použití (tzv. „kus za kus“).
 • Toto platí i pro nákup on-line v našem e-shopu, kdy je možné nám odpadní elektrozařízení zaslat na naši korespondenční adresu, je však vhodné nás o tomto kroku předem informovat (např. v poznámce u objednávky nového elektrozařízení), aby nedošlo k zbytečným komplikacím.

Nefunkční elektrozařízení prosím nedemontujte, ale odevzdejte jej kompletní.

Zpětný odběr elektrozařízení je pro spotřebitele bezplatný a není tedy vyžadován žádný poplatek nebo jiná úhrada při odevzdání použitého elektrozařízení.

Vezměte prosím na vědomí, že můžeme odmítnout převzetí elektrozařízení s ukončenou životností v těchto případech:

 • kdy z důvodu kontaminace nebo závažného poškození výrobek ohrožuje zdraví osob, které zpětný odběr provádějí,
 • pokud výrobek obsahuje přidaný odpad,
 • jestliže vzhledem k množství a typu výrobků s ukončenou životností či jiným okolnostem lze mít důvodné pochybnosti, že jde o výrobky s ukončenou životností od konečného uživatele,
 • výrobky jsou v množství, které přesahuje okamžitou kapacitu místa zpětného odběru.

 

MÍSTA ZPĚTNÉHO ODBĚRU ELEKTROZAŘÍZENÍ

Místo, kde můžete odevzdat elektrozařízení, lze vyhledat v registru Ministerstva životního prostředí na tomto odkazu: https://isoh.mzp.cz/registrmistelektro/

 

SKUPINY ELEKTROZAŘÍZENÍ

 1. Zařízení pro tepelnou výměnu
 1. Obrazovky, monitory a zařízení obsahující obrazovky o ploše větší než 100 cm2
 1. Světelné zdroje
 1. Velká zařízení, jejichž kterýkoli vnější rozměr přesahuje 50 cm, kromě zařízení náležejících do skupin 1, 2 a 3, zahrnující kromě jiného:
  domácí spotřebiče, zařízení informačních technologií a telekomunikační zařízení, spotřební elektroniku, svítidla, zařízení reprodukující zvuk či obraz, hudební zařízení, elektrické a elektronické nástroje, hračky, vybavení pro volný čas a sporty, zdravotnické prostředky, přístroje pro monitorování a kontrolu, výdejní automaty, zařízení pro výrobu elektrického proudu
 1. Malá zařízení, jejichž žádný vnější rozměr nepřesahuje 50 cm, kromě zařízení náležejících do skupin 1, 2, 3 a 6, zahrnující kromě jiného:
  domácí spotřebiče, spotřební elektroniku, svítidla, zařízení reprodukující zvuk či obraz, hudební zařízení, elektrické a elektronické nástroje, hračky, vybavení pro volný čas a sporty, zdravotnické prostředky, přístroje pro monitorování a kontrolu, výdejní automaty, zařízení pro výrobu elektrického proudu<
 1. Malá zařízení informačních technologií a telekomunikační zařízení, jejichž žádný vnější rozměr nepřesahuje 50 cm.

Vyhotovil: PROMEDIJEK s.r.o.

PROMEDIJEK.cz na Firmy.cz

 

Možnost zaplatit online

 

Objednané zboží si můžete vyzvednout osobně v naší provozovně

Markušova 1634/6
149 00, Praha 11

Provozovna PROMEDIJEK s.r.o.

Kontakt
Logo
ZDRAVOTNICKÉ POTŘEBY
© 2023 PROMEDIJEK s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz